KONST / Oljemålningar / Oljemålning 5453355
nr 545 3355
Giovanni Antonio Canaletto, hans art, Motiv från Venedig. Olja på duk, 31, 5 x 50 cm (inkl ram 47x65 cm) troligen 1700-tal. Retuscher, smärre skador. Proveniens: Inköpt på Christies, London, 24 maj 1929
Utrop:
20.000 kr
Såld:
32.000 kr
måndag 6 oktober 2008
21.000 kr
ledande budet*